bcycle3.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Bisiklet > Bisiklet ParkuruOdtü Yalıncak'ta Bisikletle İniş

Taner, Serkan, Deniz

2011'de Kasım ayında bir Pazar günü video kaydını ne zamandır konuştuğumuz ama bir türlü gerçekleştiremediğimiz Yalıncak parkuruna gitme imkanımız oldu. Taner (Kunt) ile Milli Kütüphane kavşağında soğuk ve dondurucu bir Hoşdere inişi sonrası buluştuk ve Odtü B kapısının yolunu tuttuk. Yurtlar bölgesinde de Serkan (Suveren) ile buluşup sürüşe başladık. Montajı yapılmış video kaydında göreceğiniz parkurun 2 yerde kaydı yapıldı.

 

Birincisi 2 km orman içinden tırmanış ve sonrasında inişle toplam 4 km orman patikası. İkincisi 2,5 km tırmanışla 5,36 km ile köpek  patikası. Orman Patikasının hafif bir tırmanışla ağaçlar içinde keyifli bir sürüşü var, orman içinde bir çok yerde de geniş bir yoldan ilerleyen patikanın eğimi dolayısıyla da zor bir sürüşü yok. İniş son derece zevkli.

 

Köpek patikasına ulaşmak içinse daha az eğimli bir yoldan 2,5 km tırmandık. İniş diğerine göre daha uzun sürdü, mezarlıktan, önce geniş yol ile başladık, sonra kısa bir orman geçişi ile adı üstünde köpeklere de rastladığımız 160 metrelik, eğimi dikkat gerektiren ve görece zor bir bölümden iniş yaptık.

 

Kendimce tarifini yaptığım bu sürüşleri çeşitlendirmek ve yalıncakdaki diğer yollar ile uzatmak mümkün. Ama ne kadar uzasa da , iniş bu eninde sonunda bitiyor ve daha çoğunu istiyor insan. Her iniş için terleten bir çıkış gerekli ama  her şeyiyle çıktığına deyiyor, tavsiye olunur :)

 

Kayıtlar sırasında 640 X 480 kayıt yapan Drift X170  kamerayı gidona bağlı olarak kullandık.

 

Deniz Tokay - 3 Ocak 2012 - Ankara


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Odtü Yalıncak - Bisikletle İniş

odtu-yalincak-inis.zip

GPX ve KML dosyalar içeren bir paket
Tür:zip, Boyut:5.4 KB,1903 kez indirildi.
Tasarım: Studio Martin