bcycle5.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Bisiklet > Bisiklet ParkuruPerşembe Akşamı Bisikletçileri Rotası

Şehir İçi Bisiklet Parkuru, Gece Sürüşü, 10 Km


View Perşembe Akşamı Bisikletçileri - Ankara Parkuru in a larger map

persembe_aksami_bisikletcileri.kml

Google Earth KML Dosyası
Tür:kml, Boyut:11.1 KB,2265 kez indirildi.

persembe_aksami_bisikletcileri_ankara.gpx

Garmin GPX Dosyası
Tür:gpx, Boyut:29.9 KB,2055 kez indirildi.

Perşembe Akşamı Bisikletçileri, Ankara Parkuru
Tüm Bisikletçiler için ...


Daha önce sizlere Funda Ulutürk'ün yazısı ile tanıttığımız bu etkinliğe bir kaç haftadır biz de katılıyoruz. Perşembe Akşamı Bisikletçileri nedir, nasıl ortaya çıkmıştır gibi sorularınıza yanıtları ilgili yazıda bulabilirsiniz. :) Ben sadece merak eden arkadaşlar için rotaya dair bilgileri paylaşmak istiyorum .

Güven Park'ta buluşma

Saat 20:00'de Güven Park'ta buluşuyoruz. Kalabalık bir bisiklet grubu olduğumuz için disiplinli sürüşe dair hatırlatmalar sonrası Atatürk Bulvarı'nı takip ederek Kuğulu Park'a hareket ediyoruz.  Atatürk Bulvarı Kuğulu Park'a kadar çok hafif bir rampa, zorlayıcı değil. Yavaş bir tempoyla Kuğulu Park'a geliyoruz ve burada kısa bir mola veriliyor.

Atatürk Bulvarı

 

Etkinlik bir performans sürüşü değil, bisikletini yeni almış ve yılların bisikletçisi tüm arkadaşları bu sürüşte bir arada görmek mümkün. Grup yeni katılımcılara, yeni bisikletçilere karşı da yardımsever ve duyarlı. Zaten amaç da bisikleti sevdirmek olduğu için buna son derece dikkat ediliyor. 

 

Atatürk Bulvarı

 

Kuğulu Park'tan kısa mola sonrası hareket ediyoruz, Tunalı Hilmi üzerinden Tunalı Esat Kavşağı'na oradan Esat Caddesi ile Kocatepe'ye bağlanıyoruz. Atatürk Bulvarı'ndan sonraki hafif tırmanış sonrası bu sürekli inişin keyfini kesinlikle yaşamalısınız. Ayrıca Tunalı Hilmi gibi kalabalık caddelerden şaşkınlık anıları topluyoruz. Alkış tutanlar, "ay ne şekerler lambaları yanıp sönüyor" diyenler, "bastır hadi geride kalmışsın" şeklinde yarışa teşvikler, "abi abla teker dönüyor " klasik esprisini yapanlar :) Trafiği aksatmayan düzenli sürüşümüzle, trafiğe saygı göstererek , bisiklete bisikletliye saygı diyoruz, bisikleti anlattığımızı düşünüyoruz.

 

Kuğulu Park

 

Tunalı

 

Esat Caddesi, Kocatepe, Mithatpaşa ile inişimiz Sıhhıye'ye kadar sürüyor. Burada u dönüşü köprü ile Necatibey'e geçiyoruz. Yeşilırmak Sokak ile GMK Bulvarı'na Demirtepe'ye bağlanıyoruz. GMK Bulvarın'dan Tandoğan Meydanı, Da Gaul Caddesi, İnci Taş Caddesi ile devam ediyoruz. Gazi Üniversitesi'nin önünden sağa Bandırma Sokak ile devam ediyoruz.  Bandırma Sokak sonundaki Çakıl Cafe'de etkinliğimiz son buluyor.

 

Kocatepe Alt Geçit

 

Çay ve Limonata Keyfi

Güvenli bir gece sürüşü için özellikle ön ve arka flaşörler , görünür kıyafetler, tek sıra, çok zorunlu hallerde çift sıra disiplinli bir sürüş gerekenler arasında sıralanabilir.

 

 

Bisikletinizle ve yüreğinizle bu etkinliğe destek vermek isterseniz bekliyoruz. :)


Deniz & Nuran

 

İlgili Konular

Perşembe Akşamı Bisikletçileri

G. Funda Ulutürk

Bisikleti anlatma işini zaten biz yapıyoruz iyisi mi siz bizi anlatın. Bizim birçok ismimiz var kendimiz kendimize söylediğimiz, gören insanların bize söylediği bir sürü isim. Maceracı, adrenalin tutkunu, manyak, deli,…
devamı»
Tasarım: Studio Martin