bcycle2.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Bisiklet > Bisiklet ParkuruTunalı - Esat - GOP Gece Sürüşü

Şehir İçi Bisiklet Parkuru - 7,2 Km - Deniz Tokay


View Tunalı - Esat - GOP Bisiklet Rotası in a larger map

Tunalı_-_GOP.kml

Google Earth KML Dosyası
Tür:kml, Boyut:6.9 KB,1958 kez indirildi.

Tunalı_-_GOP.gpx

Garmin GPS Dosyası
Tür:gpx, Boyut:13.8 KB,1954 kez indirildi.

Kuğulu - Tunalı Hilmi - Esat - GOP , 7.2 Km
Gece Sürüşü - Hafta İçi,  2 Temmuz 2009 'da Saat: 23:00 -24:00 arası denendi.
Şehir turlarına yeni başlayanlar için uygun.
0.7 Km Rampa tırmanış içeriyor.


Hareket noktası Kuğulu Park. Tunalı Hilmi üzerinden Esat Caddesi ve Nenehatun ile devam ediyoruz, Gölgeli Sokak'tan sola sapıp, Horasan Sokağa bağlanıyoruz, daha sonra Filistin Sokak ve Kuleli Sokak ile Uğur Mumcu Caddesine çıkıyoruz. Bağcılar tarafına ilerleyip bir U dönüşü ile Uğur Mumcu üzerinde sürüşümüze devam ediyor ve Çankaya Caddesi, Atatürk Bulvarı - Protokol Yolu ile başlangıç noktamız Kuğulu Park'a geri dönüyoruz.

 

Tunalı Hilmi trafiğinin çekilir olduğu rahat bir saatte hafta içi cuma'ya kadar olan günlerde denenebilir. Cuma - C.tesi trafiği daha kalabalık olabilir. Tunalı , Esat ve Nenehatun geç saatin getirdiği az trafik ve rampa içermeyen bir yol ile rahat bir sürüş sunuyor.

 

Nenehatun sonrası, Gölgeli ve Horasan ara sokakları çok tenha. Nenehatun'dan Gölgeli'ye bağlanırken çok hafif bir rampa var. Horasan'dan Filistin'e bağlanırken de aynı derecede hafif bir rampa söz konusu. Yeni başlayanları "off be yokuş varmış" şeklinde ürkütecek tek yer Filistin Sokağın Kuleli Sokak ile Uğur Mumcu Caddesi'ne bağlandığı 0.7 Km'lik bir tırmanış.  Bunun da ilk 0.4 Km'si zorlayabilir. Çok bahsedip olayı büyütmenin anlamı yok aslında. :) Gidip görmelisiniz. Ben de yokuştan ürken kaçan arkadaşlar dolayısıyla fazla üzerinde durdum herhalde. Korkulacak bir durum yok. :)

 

GOP'ta Uğur Mumcu Caddesi de trafik açısından rahat, yalnız Protokol Yolu'ndan Kuğulu'ya inerken hız konusunda dikkatli davranmalısınız.

 

Geç saatin sarhoş arabalarına, özellikle ani kapı açılması ya da camdan fırlatılan şişelerin kırıklarına dikkat etmekte de fayda var. Sürüşüm sırasında geçip gittiğim arkamda kalan Çankaya ve İran Caddesi kavşağında bir aracın camından dışarı şişe fırlatıldı.

Bisikletle dolu günler ve keyifli sürüşler dilerim .


 

Odometre Bilgileri

Maksimum Hız: 49.1 Km
Ortalama Hız: 12.6 Km
Sürüş Zamanı: 41 Dk 23 Sn.

 

Deniz Tokay
Tasarım: Studio Martin