sagfoto.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Fotoğraf > Fotoğraf TekniğiFIAP ve Doğa Fotoğrafı

Doğa Fotoğrafının Tanımı

logo_fiap.gif

Doğa fotoğrafı, doğal bir yaşam alanı içinde canlı, evcil olmayan hayvanlar ve tarımsal olarak yetiştirilmeyen bitkileri, jeolojik oluşumları ve böceklerden buzdağlarına kadar, doğal sürecin geniş çeşitliliğini tanımlar. Evcil, kafes içinde saklanan veya her türlü yöntemle özgürlüğü kısıtlanmış hayvanlarla, tarımsal olarak yetiştirilen bitkilerin fotoğrafları doğa fotoğrafı olarak değerlendirilemez.

FIAP Hakkında

FIAP ( Federation Internationale de I’Art Photographie – The International Federation of Photographic Art ) _ ULUSLARARASI FOTOĞRAF SANATI FEDERASYONU 1946 yılında Dr. M. Van de WIJER ( Belçika ) tarafından kurulmuştur. İlk kongresini 1950 yılında Bern’de 10 değişik ülkeden delegelerin katılması ile gerçekleştirmiştir.

 

Fotoğraf sanatını ileriye götürmek amacını taşıyan FIAP’ ın 5 kıtada 85 in üzerinde ulusal federasyon seviyesinde üyesi ve bunlara bağlı 1 milyon civarında fotoğraf sanatçısı mevcuttur.

 

FIAP Genel Kurulları 2 yıl da bir yapılmaktadır. Yönetim Kurulu, Genel Kurullarda deleger tarafından seçilen 9 üyeden oluşmaktadır.

 

28. Genel Kurul 4–11 Eylül 2006 tarihleri arasında Çin’de gerçekleştirilmiştir.

29. Genel Kurul 2008 yılında Slovakya’ da gerçekleşecektir.

 

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) 2004 yılında Macaristan’ da gerçekleştirilen 27. FIAP Genel Kurulunda üye olarak kabul edilmiştir.

 

2010 yılında gerçekleştirilecek 30. Genel Kurul için Türkiye aday adayı olmuştur. 2008 yılında Slovakya’ da gerçekleştirilecek olan 29. Genel Kurulda adaylığımız delegeler tarafından oylanacaktır.

 

FIAP SERVİSLERİ: Bienaller, Kolleksiyonlar, Ünvanlar, Patronajlar, Görsel-İşitsel, Gençlik 

 

FIAP’ ın resmi dilleri Fransızca ve İngilizce’ dir.  

 

 

Bağlantılar

FIAP Resmi Sitesi
Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu FIAP Sayfaları
2008 FIAP Doğa BienaliTasarım: Studio Martin