foto4.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

E-Posta:


   


Ana Sayfa > Fotoğraf > GalerilerÜyücek Yaylası, Kızılcahamam, Çamkoru

Fotoğraflar:Nuran Akkılıç Kansu

IMG_0710_edit.jpg
IMG_0715_edit.jpg
IMG_0736_edit_crop_son.jpg
IMG_0757_edit.jpg

IMG_0764_edit2.jpg
IMG_0772_edit2.jpg
IMG_0785_edit.jpg
IMG_0878_edit.jpg

IMG_0946_edit_crop3.jpg

Yer:
Kızılcahamam Çamkoru Mesire Alanı, Üyücek Yaylası

 

Tarih:

11 Kasım 2007

 

Ekip:
GEZGİNDER ( Doğa Gezginleri Derneği , Ankara )

 

Rehber:
Sadi Tanrısever

 

Fotoğraflar:
Nuran Akkılıç Kansu

 

Notlar:

Yürüyüşe Üyücek yaylası yolundan başladık. Bir miktar yolu takip ederek yürüdük. Daha sonra orman içi patikaları kullanarak 1859 rakımlı tepeye ulaştık. Tepede manzara harikaydı. Mevsimin ilk karında ayak izlerimizi bıraktık.  Açık alanda ve tepede üşüten rüzgardan kaçınarak öğle molası için bir yer aradık. Orman içi bir bölgede mola verdik. Mola sonrası orman içinden yolumuza devam ettik. Kar kalınlığı bazı bölgelerde artmakla birlikte hiç bir zaman yürüyüşü zorlaştıracak miktarda olmadı.  Çamkoru Mesire alanında yürüyüşümüz son buldu. İnişleri ve çıkışlarıyla ve bizim için mevsimin ilk karıyla oldukça keyifli bir yürüyüştü.

 

Çamkoru Mesire alanına yaklaşırken inişlerde kullandığımız vadiler çok güzeldi ama can sıkıcı tarafı mesire alanına yaklaştıkça insanların oluşturduğu kirliliğin artmasıydı. Artan çöplerden mesire alanına ne kadar yakın olduğunuzu anlamanız mümkün. (Deniz Tokay)

Dış Bağlantılar
Tasarım: Studio Martin