foto7.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Trekking ve Gezi > EtkinliklerMarmara'dan Karadeniz'e Trans

GEZGİNDER - 15-19 Mayıs 2010 Pazar

_MG_5144.jpg

Ballıkayalar-Tepemanayırı-Hacıllı-Ağva

Marmara bölgesinde bulunan Ballıkayalar' dan başlayıp, Göksu ve Ağva nehirlerinin birleştiği noktada Ağva' da bitireceğimiz etkinliğimiz, doğanın bizlere sunacağı süprizlerle dop dolu olacak. Yeşilin tüm tonları, irili ufaklı şelaleler, dere geçişleri ve rengarenk çiçekler. Doğanın güzellikleri içinde kaybolmak istiyorsanız sizleri bekliyoruz.

 

 

14 MAYIS 2010  24: 00 Gezginderden Hareket

1. GÜN: Ballıkayalar -Denizli Köyü arası; 15 km. Orman içi dar patikalardan ve yer yer çayırlıklardan geçerek Denizli Köyüne geliyoruz. Kamp alanı Denizli Göletinin kenarı.

 

2.GÜN: Denizli -Tepemanayırı Köyü arası; 25 km.  Etkinliğimizin en uzun parkuru. Orman içi dar patikalardan  cayırlıklardan geçerken küçük dere, gölet ve yaylalarda kısa soluklu dinlenmelerle  Tepemanayırı Köyüne geliyoruz. Kamp alanı Göksu deresinin kenarı.

 

3.GÜN: Tepemanayırı -Hacıllı Köyü arası; 15 km. Etkinliğimizin en ıslak parkuru.  Tepemanayırı kanyonu sonrası göksu deresini geçerek Hacıllı köyüne geliyoruz. Burada odun kömürünün nasıl yapıldığını öğreniyoruz.  Göksu Deresinde yüzmeye dinlenmeye ve bol bol fotoğraf çekmeye zamanımız olacak.

 

4.GÜN: Hacıllı Köyü- Ağva arası; 20 km. Etkinliğimizin en inişli çıkışlı ve makilik  alanlarda yürüyeceğimiz zor bir parkuru olacak ama, Göksu Nehri ve Ağva Nehrinin arasında gizlenen Ağva da gün batımını izleyeceğiz. 

 

5. GÜN: Deniz kenarında kahvaltı sonrasında, Ağva yı keşfe çıkıyoruz. Bol bol denize giriyor, dinleniyoruz.

 

En zor  an  Ankara' ya dönüş.  Gece yarısından önce Ankara' da olmayı planlıyoruz.

  

 ETKİNLİĞİMİZ : Çadır konaklamalı olacaktır. Çadırı olmayan arkadaşlara çadır ayarlanacaktır. Kamp yükü araçla taşınacaktır. Çadır kampı özledim ama, 4 gün yürüyemem diyorsanız, istediğiniz gün yürüyüşe katılabilir, katılmadığınız günlerde kamp keyfi yapabilirsiniz.

 

 

ETKİNLİK KAPSAMINDA VERİLECEK HİZMETLER: 

4 Sabah kahvaltısı, 4 Akşam yemeği, kamp yükünün taşınması, Özel ulaşım ve Rehberlik  . Gezginder tarafından programda değişiklik yapılabilir. 

 

Rezervasyon ve iptaller 13 Mayıs tarihine kadar yapılabilir. Gerekli katılım sağlanamazsa etkinlik iptal edilir. Bu tarihten sonra yapılacak başvuru iptalleri gezi maliyetini etkilediğinden yol ücreti katılımcılardan talep edilecektir. Lütfen gezi ücreti konusunda bilgileniniz.

 

Katılımcı sayısının 15 in altında olursa küçük araç, 15 in üzerinde olması durumunda büyük araçla gidilecektir.

 

Doğa yürüyüşleri hayati riskler içeren doğa sporları etkinlikleri arasında yer alır. Lütfen sağlık problemlerinizle ve yürüyüş deneyiminizle ilgili yetkili arkadaşlarımızı bilgilendiriniz.

 

 

Etkinlik başvurularınızı: Fatma Dugan @ posta:  [email protected] 0533 616 79 26 / Minadiye Kaya 0531 228 22 33
Tasarım: Studio Martin