foto9.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Trekking ve Gezi > AnılarDoğa'da Yürüyüş Eğitim Grubu Eymir'de Uygulama Yürüyüşünü Gerçekleştirdi

GEZGİNDER - 3 Nisan 2010 - Cumartesi

IMG_3233_tb.jpg

Doğa'da Yürüyüş Eğitimimiz kapsamında yer alan Eymir uygulama gezisi tamamlandı. Saat 11 sularında TRT yanındaki ormanlık alandan başlayan yürüyüşümüz batı yönünde bir süre orman içi yoldan devam etti, daha sonra göle bakan patikalar ile toplam 3,5 km'lik aynı irtifada seyreden bir yürüyüş gerçekleştirdik. Yürüyüş düzeni ve grup sıralaması uygulamalarından sonra, uygun eğime sahip bir arazide kısa yan geçişler ve tırmanış çalışması yapıldı. Bu pratikler sonrasında Bademler Köşe'ye doğru ilerledik ve gölü gören bu çok güzel noktada yemek molası verdik.

Mola sonrası güneye göle doğru uzanan vadide yan geçişle kuzey doğu yönünde ilerledik ve Kırlangıç Kayası'na ulaştık, buradan yan geçişe devam edip , uygun bir noktadan vadi tabanına indik, vadinin doğu yamacında yer alan kayalık bölgelerin ve sık ağaçların keyifli manzarasında yola ulaştık.  Yoldan hemen önümüzdeki tepeyi hedefleyip yükseldik ve başlangıç noktamıza doğru yöneldik. 5 saat süren etkinliğimiz sırasında değişen arazi şartlarında bir çok tekniği ve konuyu uygulama imkanı bulduk. 8,5 km'lik eğitim parkurumuzu tamamladık.

Gezginder Teknik Kurul
 

Fotoğraflar : Deniz Tokay

 

IMG_3161_tb.jpg
IMG_3167_tb.jpg
IMG_3201_tb.jpg
IMG_3203_tb.jpg

IMG_3207_tb.jpg
IMG_3215_tb.jpg
IMG_3216_tb.jpg
IMG_3217_tb.jpg

IMG_3245_tb.jpg
IMG_3262_tb.jpg
IMG_3269_tb.jpg
IMG_3270_tb.jpg

IMG_3277_tb.jpg
IMG_3281_tb.jpg
Tasarım: Studio Martin