foto3.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Trekking ve Gezi > EtkinliklerDoğa'da Yürüyüş Eğitimi - Doğa Yürüyüşçüsünün Temel Eğitimi

Gezginder - 30 Mart 2010

IMG_6523.jpg

Doğayı seven, fotoğraf çekmek ya da farklı amaçlarla doğa da bulunmak isteyenler, doğa yürüyüşlerine katılmak isteyip de nereden başlayacağını, ne yapacağını bilemeyenler, doğa yürüyüşlerine başlamış fakat bunu daha bilinçli yapmak isteyenler için bir eğitim düzenliyoruz. 
 
4 Saat teorik eğitimde aşağıda detaylarını göreceğiniz konularda bilgiler aktarılıp, 2 farklı gün de uygulama gezisi yapacağız, gezilerden birisi yarım gün olup Eymir’de bilgilerin pekiştirilmesi adına özellikle daha önce doğa yürüyüşlerine katılmamış veya çok az katılmış kişileri doğal ortamda bulunma yöntemleri üzerine pratik yaparak bilgilendirmeyi, doğa yürüyüşü kavramı ile tanıştırmayı hedefliyor. Kolay – orta zorluktaki günübirlik son gezimizde eğitimimizin asıl  uygulama gezisi olacak. Bu geziyi Pazar günü gerçekleştireceğiz. Diğer doğa yürüyüşçüleri ile birlikte gerçekleşecek gezimizde onlarla bilgi alışverişinde bulunma şansınız da olacak. Ayrıca eğitim müfredatı içerisinde yer alan bazı teorik konularda doğa yürüyüşçülerimizden davetlilerimiz olacak ve tecrübelerini paylaşacaklar. Eğitim süresince tecrübeli doğa yürüyüşçüleri ile etkileşimde olacak ve destek alacaksınız. Eğitim gezimizin sonunda yeni katılan doğa yürüyüşçülerimize birer katılım belgesi de verilecek.

 
EĞİTİM PROGRAMI

Teorik Eğitimler
30 Mart Salı 19:00 -21:00
2 Nisan Cuma
19:00 – 21:00
 

Pratik Eğitimler
3 Nisan Cumartesi 11:00 – 16:00 - Eymir Gölü Ormanlık Arazi
11 Nisan Pazar
Doğa Yürüyüşü

 
EĞİTİM KONULARI 

  • Doğa yürüyüşü nedir ? Trekking, Hiking, Ekspedisyon Kavramları nelerdir.
  • Yürüyüş disiplini, lider ve artçının görevleri.
  • Ekip nedir, ekip içi iletişim. Lider ve artçı ile ekip iletişimi.
  • Temel yürüyüş bilgisi, yürüyüş teknikleri, yürüyüşün temposu, yaz, kış, düz arazide yürüyüş, eğimli arazide yürüyüş, yan geçiş, baton kullanımı.
  • Doğa’da giyimin temel prensipleri, yaz ve kış giyim teknikleri, ayakkabılar, ayakkabı tercihleri, yaz giyimi için detaylar, çanta kullanımı ve tercihler.
  • Doğa’da beslenme, ve sıvı alımı ve temel yürüyüş malzemeleri.
  • Olası sağlık problemleri ve önlemler, kar körlüğü, güneş yanıkları, dehidrasyon, hipotermi.
  • Çevre ve ekoloji temel bilgisi, doğa koruma ve doğaya saygı, doğa yürüyüşçüsünün tavırları.


EĞİTİM ORTAMI

Eğitimlerimiz Kutupyıldızı Dershanesi’n’de projeksiyon sunum ile gerçekleştirilecektir.  
Yer: İnkılap Sok. No: 20 Kızılay/ANKARA [ Kutupyıldızı Dershanesi ]


ÜCRETLENDİRME

Teorik ve pratik eğitimler, eymir gölü gezisi ve ayrıca günübirlik uygulamalı doğa gezisi, eğitim süresince doğa yürüyüşçülerinin desteği ve danışmanlıkları ücrete dahildir .


80 TL


Kayıtlarınızı [email protected] adresine yaptırabilirsiniz.
Tasarım: Studio Martin