foto3.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Trekking ve Gezi > EtkinliklerBerçinçatak Köyü (Kızılcahamam) ve Yaylası - Ankara'da Trekking

Ankara Dağcılık - 8 Şubat 2009

08_02.jpg
Tasarım:Bahadır Alyavuz
Merhaba arkadaşlar,

Bu haftasonu Berçinçatak köyü (Kızılcahamam) ve yaylası rotasında doğa yürüyüşü yapacağız. Yürüyüş rotamız karla kaplı ve yaklaşık 15 km (5~6saat) olacaktır. Kar durumununa göre yürüyüş rotası kısaltılabilir. Rota başlangıç yüksekliği 1380 m ve en yüksek rakım 1755 m olacaktır.

Yürüyüşe katılmak isteyen doğa severler cuma akşamı 18.00'a kadar isim ve binecekleri durağı e-posta ile bana yazdırabilir. Servis aracımız Sıhhiye adliye sarayı önünden 08.00'da hareket ederek, Anıttepe, Milli Kütüphane, Armada, Batıkent-Jandarma, Şaşmaz duraklarından katılımcıları alarak yürüyüş bölgesine götürecektir.

Herkese iyi bir hafta diliyorum.

Sevgiler, Bahadır Alyavuz  - [email protected] -

 Geçen yıldan fotoğraflar için tıklayın

Lütfen aşağıdaki uyarıları dikkate alınız.

Bölgenin karlı ve ormanlık alan olması nedeniyle doğa yürüyüşünde ayakkabı, tozluk ve baton çok önemlidir. Su geçirmeyen Gore Tex'li doğa yürüyüş ayakabısını ve tozluğunu tercih ediniz. Teleskopik baton dengenizi sağlayacak, yükünüzü paylaşacak,yürüyüşünüzü kolaylaştıracaktır. Tozluk; ayakkabınızı koruyacak, bileğinizden içeri girecek, kar, su, kurumuş ot ve çalıları,paçalarınızın takılmasını  engelleyecektir. Eğer ayakkabınızın su alma ihtimali varsa yedek çorap, orta boy çöp torbası ve koli bantını çantanızda bulunduruz.

 

Ayrıca her mevsim yağmurluk/panço veya soluyabilir dış kat giysi, mevsim şartlarına bağlı olarak, termal veya yün iç giysi, polar ortakat giysi, eldiven, bere, tozluk, güneş gözlüğü, yedek çorap, şapka ve koruyucu krem, Suya karşı dayanıklı, bileği koruyan ve ayağı rahatsız tmeyen sert/yarı sert tabanlı bot, kişisel durum gözetilerek yedek giysiler, ayakkabı, kişisel ilaçlarımızı ve ilkyardım setimizi çantamızdan bulundurmalıyız. 

 

Tüm bunları ve mümkün olduğu kadar hafif ve enerji verici yiyeceklerimizi yeterli büyüklükte bir sırt çantasında taşımalıyız. Bunun yanısıra doğaya ve sağlığımıza zarar veren alışkanlıklarımızı terketmek, mümkün olduğunca tek sıra halinde yol ve patikaları kullanarak doğaya vereceğimiz zararı en aza indirmeye çalışmak, fotoğraf dışında doğadan hiçbir şey almamak, ağaçlara ve yüksek bölgelerde her türlü bitkiye zarar vermekten kaçınmak, kendimizle ve başkalarıyla yarışma duygularımızı terketmek yürüyüşlerde dikkat etmemiz gereken diğer önemli noktalardır.

 
Tasarım: Studio Martin