foto10.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Trekking ve Gezi > EtkinliklerAnkara'da Trekking - GEZGİNDER ( Doğa Gezginleri Derneği )

Sivricetaş Tepe - Kızılcahamam 25 Ocak 2009

_MG_0325.jpg _MG_0348.jpg

Kış yürüyüşlerinin ve tırmanışlarının zorluklarını yaptığımız her etkinlikle sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Aktaş vadisi geçişi gerek kar yüksekliği ve soğuk, gerekse kaybolma psikolojisinin getirdiği zorlukları yaşamak açısından hepimiz için verimli bir çalışma oldu. Pırıl pırıl bir güneşin oluşturduğu yansıma, gözlüklerimizin izini yüzümüze çizerken; ışımanın oluşturduğu kar yanığı doğada tehlikenin boyutlarını göstermek açısından önemli bir veri oluşturdu. Bir bütün haline gelen ekip üyeleri tek bir organizma gibi hareket ederek kış yürüyüşçülüğü hakkında farkındalık geliştirerek etkinliği başarıyla gerçekleştirdi.


Hafta sonu düzenleyeceğimiz Sivricetaş tırmanışı etkinliğinde ise sizleri kış tırmanışlarının zorlukları ile tanıştırmak istiyoruz. Bu etkinlik kapsamı; karda iz açma, yürüyüş temposu, kış giyimi, beslenme, sıvı alımı ve kış disiplini konularını da içeren bir seminer programı ile desteklenmektedir.


Bu etkinlikle birlikte kış tırmanışlarında başarının sadece uyumlu bir ekip olmakla mümkün olabileceğini sizde göreceksiniz.


Bu etkinlik teknik tırmanış gerektirmeyen, doğada yürüyüş sporu kış etkinliğidir ve kış donanımı gerektirir. 13 km lik yürüyüş parkuru çam-köknar ormanı, geniş düzlükler, yaylar, karla kaplı orman içi yolları içermektedir. Bu etkinliğin temel amacı bireysel yetenekleri gelişmiş problem çözme becerisi kazanmış bir ekip oluşturmaktır. Her Gezgin-der etkinliği doğada yürüme becerinizi ve çevresel farkında lığınızı geliştirebileceğiniz bir çalıştaydır.


Ömer ÇETİNKAYA
Gezginder Yön. Kur. Bşk

 

Rezervasyon ve iptaller 23 Ocak 2009 17.00 kadar yapılabilir. Bu tarih itibariyle gerekli katılım sağlanamazsa etkinlik iptal edilir. Bu tarihten sonra yapılacak başvuru iptalleri gezi maliyetini etkilediğinden yol ücreti katılımcılardan talep edilecektir. Lütfen gezi ücreti ve program akışı konusunda bilgileniniz.
 

ETKİNLİK TARİHİ: 25 Ocak 2009
EĞİTMEN-REHBER: Zati ERBAŞ

 
 

YER AYIRTMA:
Günübirlik yürüyüş etkinlik kaydınızı [email protected] adresine; size ulaşabileceğimiz telefonunuzu ve biniş durağınızı da ekleyerek  @ ileti ile yapabilirsiniz. Detay bilgi için Gezginder 417 39 02 veya 0 534 945 74 74 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Rezervasyonlar ve iptaller için lütfen teyit mesajını ve koltuk numaranızı istemeyi unutmayınız. İstanbul yolu üzerinden etkinliğimize katılacakların biniş ve iniş durakları için üst geçitlerin olduğu bölgeleri tercih etmelerini güvenlik nedeniyle özellikle rica ediyoruz.
 

ETKİNLİK İZLENCESİ
08.00 Gezgin der den hareket
09.45 Kızılcahamam da sabah molası.
10.30 Doğada yürüyüş sporu başlangıç saati
13.30 Öğlen molası
17.45 Etkinlik sonu
18.15 Kızılcahamam da çay molası
20.30 Ankara’ya varış.


Süreler tahmini olarak verilmiştir. Bu süreleri esas alarak sinema-tiyatro veya konser programı yapmayınız.

Gezginder bu etkinlik kapsamında gerekli gördüğü değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar.

Doğa’da yürüyüş sporu potansiyel tehlikeler içerebilir. Her katılımcı bu koşulları kabul etmiş sayılır.

Gezginder oluşabilecek kazalardan sorumlu tutulamaz.

Yolculuk esnasında poğaça, çay ve kahve servisi yapılmaktadır. Ankara’ya dönüş yolculuğunda sohbetinize keyif katacak bir bardak özel içecek Doğa Gezginleri Derneğinin sizlere ikramıdır.


BİNİŞ DURAKLARI VE ZAMANI
Gezginder 08.00
Milli kütüphane 08.05
Armada 08.10
Batıkent 08.20
Eryaman 08.25

(Lütfen biniş saatinizden 5 dakika erken gelmeye özen gösteriniz)
Tasarım: Studio Martin