foto5.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   


Ana Sayfa > Dağcılık > Dağcılık HaberleriDASK Anadolu Dağ Maratonu 2008 4-6 Temmuz'da Ilgaz Dağlarında

DASK Anadolu Dağ Maratonu (DASK ADAM), doğa sporlarını yaygınlaştırmak, sportmenlik anlayışını geliştirmek ve katılımcılarına doğa disiplinini kazandırmak amacıyla düzenlenmektedir. 2000 yılından bu yana her yıl, kısa adı “DASK” olan, “Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği” tarafından düzenlenen DASK ADAM, Türkiye’de Uluslararası Dağ Maratonları standartlarındaki tek yarışmadır.


Herkesin katılabileceği parkurları olan DASK ADAM, doğa sporcularının, doğacıların ve gezginlerin; bedensel düzeylerini, doğada yön bulma ve izleme becerilerini sınamalarına olanak verecek biçimde hazırlanmaktadır.


Yarışmada ikişer kişilik takımlar, kendilerine verilen haritalardan yararlanarak ve pusula kullanarak, kendilerine verilen koordinatlardaki istasyonlara uğramak şartıyla, belli bir parkur boyunca bir dağ silsilesini zamana karşı yürüyerek aşarlar ve yarışı tamamlarlar. Yarışmacı takımlar, uğramaları gereken istasyonlar arasındaki rotalarını kendileri harita ve pusula kullanarak belirlerler ve iki gün süren parkurlarda kendi gereksinimleri olan yiyecek ve malzemeyi taşırlar.

KATILIM KOŞULLARI VE 2008 ŞARTNAMESİTasarım: Studio Martin