foto17.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   


Ana Sayfa > Dağcılık > Dağcılık HaberleriMuğla Kavaklıdere ilçesi 1. Dağcılık Şenliği

Muğla_Kavaklıdere_130.JPG

Muğla Kavaklıdere ilçesi 1. Dağcılık Şenliği 3-4 Mayıs 2008 tarihlerinde Gökçukuru mevkiinde gerçekleştirildi.

 

İzmir Marla Dağcılık Kulübü Başkanı Günsel ENGİN’in Başkanlığında gerçekleşen organizasyona, Federasyon Başkanı Alaattin KARACA, Kavaklıdere Kaymakamı Ahmet ERDOĞDU, Kavaklıdere Belediye Başkanı Nuray BOZYER, TDF Yönetim kurulu Üyesi Ali Haydar KÜÇÜK ile Eruğrul TUGAY, Denetleme Kurulu Üyesi Koray BÜYÜKBURÇ ve Organizasyon Kurulu Üyesi Mehmet ÖNAL ın yanı sıra İzmir, Aydın, Denizli, İzmit, Antalya ve Muğla dan sporcular katıldılar.


Toplam 189 sporcunun katıldığı şölenin açılış töreninde sırasıyla Marla Ege dağcılık Kulübü Başkanı Günsel ENGİN, Belediye Başkanı, Federasyon Başkanı ve İlçe Kaymakamı konuşmalar yaptılar. Federasyon Başkanı Alaattin KARACA bu organizasyondan çok büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Karaca; önceleri spor olup olmadığı bile tartışılan dağcılığın bugün bölgeler ve iller bazını da aşarak ilçeler bazında Devlet Erkanının katılımıyla organizasyonlar gerçekleştirilmesinin önemli bir aşama olduğunu ve Yönetim olarak tabana yayılma politikalarının gerçekleşmiş olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.


Folklor gösterileri ardından Yerküpe mağarası ziyaret edildi. Buradan itibaren ilçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Federasyon Başkanı ve Kurul üyelerinin de katıldığı sporcu kafilesiyle 14 km. yürüyüş yapılarak Gökçukuru mevkii kamp alanına varıldı. Kampın kurulmasını müteakip Kavaklıdere Belediyesince akşam yemeği ikram edildi.


Yemek sonrası kimi gruplar ateş başı sohbetlerine devam ederken Günsel ENGİN liderliğindeki ve TDF Başkanının da katıldığı bir grup 1920 m. yüksekliğindeki Göktepe verici istasyonuna yürüyüş yaptı.


Pazar günü gruplar 08.30 da Karlık Tepe için yürüyüşe başladı. Toplamda 16 km. lik yürüyüşte 63 kişi zirve yaptı. Saat 15.00 da kamp alanına dönen gruplar, saat 17.00 da kamp alanından ayrılarak şenliği sonuçlandırmış oldular.


Organizasyonun fikrinin sahibi ve gerçekleşmesinde önemli fedakarlıkları ve çabaları olan, Marla Ege Dağcılık Kulübü Başkanı Günsel ENGİN’e, Şenliğin ilçedeki tüm sorumluluğunu üstlenen Kavaklıdere Belediye Başkanına, Kavaklıdere Kaymakamına ve şenliğe katılarak desteklerini esirgemeyen Alaattin KARACA’ya teşekkür eder, şenliğin önümüzdeki yıllarda da sürekliliğinin sağlanmasını dileriz.
 
ŞENLİĞE KATILAN KÜLÜP VE İLLER:
Marla Ege Dağcılık,İzmir.
Dokuz Eylül Dağcılık,İzmir.
Karşıyaka Dağcılık,İzmir.
İDADİK,İzmir
Zirve Dağcılık,İzmir.
İl Temsilciliği,Aydın.
İl Temsilciliği,Denizli.
Zeytin Dağcılık,İzmit.
TODOSK,Antalya.
Ferdi Dağcılar,Muğla
Tasarım: Studio Martin