foto13.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Fotoğraf > Fotoğraf HikayeleriDağlar, Dağlar, Dört Bir Yanda Koca, Ulu Dağlar

Fotoğraf Hikayeleri: Deniz Tokay

IMG_0175_b_sb.jpg

"Çocuk etrafa baktı. Dağ, kayalıklar, taş, orman... Yüksekten, buzullardan prıl pırıl çağlayanlar akıyor da sesleri duyulmuyordu. Su sesi ancak aşağılarda doğuyor ve su sesini buldu mu, durmadan, dinmeden kıyamete dek fokur fokur fokurduyor, hışırdıyor derelerde. Dağlar ise o kadar kocaman, o kadar sınırsız ki, çocuk o anda kendini yapayalnız, koca dünyada kaybolmuş gibi hissetti. O ve dağlar, dağlar, dört bir yanda koca, ulu dağlar vardı. Güneş göl tarafında batmak üzere idi. Doğu yamaçlarda dağların kısa gölgeleri belirdi. Şimdi güneş gitgide kaybolacak , gölgeler ise aşağı doğru, dağların eteklerinde yayılacaktı."

Cengiz Aytmatov - Beyaz Gemi

 

 

Dağlar ve ağaçlar etrafımızı sarıyor, çam ve kar kokusu duyuluyor. Alaca (Lorut) tırmanışı için Akşam Pınarı'na doğru Emli Vadisi'nde ilerliyoruz. Buraya gelirken otobüste Beyaz Gemi'yi okuyordum. Doğaya ve dağlara dair çok güzel gözlemler, hisler sunuyor. Bu seferde bir paragrafla bu kitaptan hislerime dair bir alıntı  yapmak istedim.

 

Deniz Tokay - Ocak 2010 - Aladağlar Alaca Tırmanışı Niğde - DDDSK
Emli Vadisi, Emli Ormanı'ndan kuzey , kuzey doğuya bakış

[email protected]
Tasarım: Studio Martin