foto16.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Fotoğraf > Fotoğraf EtkinlikleriAlgı Fotoğraf Projesi Sergisi

algi_afis.jpg

 

algi_davetiye2.jpg
algi_davetiye1.jpg

Bedensel ve ruhsal yapısı ile içinde bir evren barındıran insan, iç  ve dış dünyadan gelen imgeleri ve uyarıları  duyular yoluyla algılayıp anlamlandıran,tasarımlayan,bilinçli  farkındalık yaratma yetisine sahip özel bir varlık.

Bu özelliği ile insan duyuları, epistomolojik ikicilikde nesnelerin resmini çeken makinalar olarak tanımlanıyor.

Tam bu noktada bizler, "Algı Grup" olarak yaşamımızdaki her görüntünün, başka bir düzlemde karşılığı  olduğu düşüncesinden yola çıkarak, mikroskop altında görülen mikro dünyaya dair görüntüler ile her an değişim gösteren yaşamsal öğelerin karşılıklarını, görsel algımız doğrultusunda bulup fotoğrafladık.

Evrendeki yapı, en küçük birim hücreye inildiğinde kendini tekrar ederek farklı düzlemlerde sistemsel işleyişine devam ediyor.

Bu çalışma mikroskop görüntüleri ile yaşamdan karelerin karşılaştırılması  esasına dayanan sanatsal kaygılarla oluşturduğumuz fotografik bir sunumdur.

 

Proje yürütücüsü

H. Irmak SOLDAMLIFotoğrafçılar

Ali Rıza AKALIN
Nursel AKÇA
Hande AKÇAKOCA
Berrin CERRAHOĞLU
Yüksel COŞKUN
Şennur DEMİRER
M.Mebrur HATUNOĞLU
Yavuz ILDIZ
Nuran KANSU
Kadriye KARATAŞ
Semra PEYKER
Ece UZEL
Halil UZEL
Atilla ÜNLÜEVCEK

 

Resim2.jpg
Resim3.jpg
Resim4.jpg

Resim5.jpg
Resim6.jpg
Tasarım: Studio Martin