sagfoto.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   


Ana Sayfa > Dağcılık > Dağcılık HaberleriTDF 2009 Yurt Dışı Tırmanışları ve Takımları Hakkında Önemli Duyuru

Türkiye Dağcılık Federasyonunun 2009 yılı Yurt Dışı tırmanış programında bulunan ve 22 Temmuz 13 Ağustos 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Khan Tengri ve Lenin Dağları tırmanışları öncesi yapılacak Ağrı Dağı Iğdır rotası tırmanışının görülen lüzum üzerine iptal edildiği duyurulmuştu. İptalin ardından Yurt dışı tırmanış programlarının aksamaması için daralan zaman ve federasyonumuz bütçe imkanları göz önünde bulundurularak, tırmanış takımlarında yer alacak sporcuların bu güne kadarki tırmanışları ve ilk müracaattaki tercihleri doğrultusunda değerlendirmeler yapılarak Khan Tengri ve Lenin dağları tırmanışlarına katılacak sporcuların asil ve yedek listeleri belirlenmiştir.

Khan Tengri tırmanış takımında son iki yılda TDF Takımlarıyla Yurt dışı tırmanışlarına katılmış ve başarıyla zirveye ulaşmış sporculardan oluşmasına, Lenin tırmanışına ise 2008 yılı takımında yer alıp başarılı tırmanış yapanlarla beraber, müracaatlarında Lenin tercihi olan ve çoğunluğu yeni katılımcılardan oluşan bir ekiple tırmanışların gerçekleştirilmesine karar verilmiştir. Bu doğrultuda Khan Tebgri dağı tırmanış takımı ile Lenin  dağı tırmanış takımı asil ve yedek üyeleri aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

KHAN TENGRİ DAĞI TIRMANIŞ TAKIMI

1-     Alaattin KARACA – TDF Başkanı/ Yönetici
2-     Mustafa KIZILTAŞ- Sporcu
3-     Emrah ÖZBAY- Sporcu
4-     Musa KARAHAN- Sporcu
5-     Oktay SALUR- Sporcu
6-     Baki Barış ŞENOCAK- Sporcu

 

LENİN DAĞI TIRMANIŞ TAKIMI

Asil üyeler
1-     Ertuğrul TUGAY- Yönetici
2-     Ali ŞAHİN- Sporcu
3-     Ercan ATAMAN- Sporcu
4-     Nurdoğan AYDOĞDU- Sporcu
5-     Burak KURAL- Sporcu
6-     Muazzez ÖZÇELİK- Sporcu
7-     Seyhan ÇOLAK- Sporcu
8-     Murat ZIK- Sporcu
9-     Hüseyin SEVİNDİK- Sporcu
10- Hüseyin DÖNMEZOĞLU- Sporcu.

 

Yedek üyeler
11- Okan Barış KAP- Sporcu.
12- Yıldırım Beyazıt ÖZTÜRK- Sporcu
13- Sinan DURGUN- Sporcu
14- Hasan Hüseyin BOĞAZ- Sporcu.
15- Mehmet Şükrü DERECİ- Sporcu

 

Yukarıdaki takımlarda yer alan asil ve yedek sporcular 28 Haziran 1 Temmuz 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilmesine karar verilen Rize Kaçkar Dağı Antrenman tırmanışına kesinlikle katılmaları gerekmektedir. Tırmanış programı 28 Haziran saat 10.00 da Rize Spor İl Müdürlüğünde toplanarak başlayacaktır.

 

Kaçkar tırmanışı ardından 22 Temmuz- 13 Ağustos 2009 tarihleri arasındaki Kırgızistan Lenin Dağı (7134 m.) ve Khan Tengri Dağı (7010 m.) tırmanışları kadrosunda yer alan sporcular'dan Yurt dışı expedisyonuna katılamayacak olanların (uçak ve diğer rezervasyonlar için) en kısa zamanda federasyonumuza yazılı olarak bildirmeleri gerekmektedir.

 

Tırmanış takımında bulunan bütün sporcular akçiğer film, EKG ve rutin biyokimya testlerini yaptıracaklar, bölgelerinde bulunan bir sağlık merkezinden sağlıklı olduklarına dair bir rapor alacaklar, aerobik ve anerobik testler dahil performans testlerini geçerli- güvenilir bir merkezde yaptırarak 15 Temmuz 2009 tarihine kadar federasyonumuza ulaştırmaları gerekmektedir.

 

Tırmanış takımları listesinde yer alan asil ve yedek sporcuların tamamı aşağıda yer alan Sporcu Bilgi Formunu doldurup en geç 23 Haziran 2009 günü mesai bitimine kadar Yönetim Kurulu Üyesi Ersan BAŞAR ın  [email protected]  adresine göndermeleri gerekmektedir. Kırgızistandaki izinler için bu tarihe kadar bilgilerini göndermeyenlerin tırmanışlara katılamayacakları önemle duyurulur.

Bunun yanında kendi imkanları ile Lenin Dağına tırmanış yapacak olanlarında ödeme dekontu ve aşağıdaki Sporcu Bilgi Formunu TDF ye göndermeleri gerekmektedir.   
 

Konuya gereken hassasiyeti göstererek yapılması gerekenlerle ilgili zamanlamaya tüm katılımcıların uymalarını önemle rica ederiz.

 
Türkiye Dağcılık Federasyonu.

Sporcu_bilgi_formu.doc

Tür:doc, Boyut:159.5 KB,2045 kez indirildi.
Tasarım: Studio Martin