foto8.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   


Ana Sayfa > Dağcılık > Dağcılık Haberleri7. Toroslar Dağ Geçişi (Ereğli-Çamlıyayla) Programı

Ereğli Dağcılık Topluluğu (EDAK) - 27 HAZİRAN – 1 TEMMUZ 2009 (5 GÜN)

2009toros.jpg

Buluşma Noktası : Konya-Ereğli Öğretmen Evi Bahçesi 27 Haziran 2009, Saat 09.00
Grup Lideri ve Rehber: Dr. Ali İhsan SULAK (Ereğli Meslek Yüksekokulu)
Tlf: 0532 2865321 - 0332 7127424
e-mail: [email protected] , [email protected], http://www.aydos.biz

 

 

1.GÜN : 27 Haziran 2009 Cumartesi (Yürüyüş mesafesi 4 km, Süre:1.5 saat )

Saat 09.00’ da Ereğli Öğretmen evi bahçesinde buluşma, kayıt, program hakkında görüşme, alışveriş, çantaların araçlara yüklenmesi, 10.30’ da anıtta tören, saat 10.45 de araçlarla şehirden İvriz’ e hareket, İvriz  gezisi, İvriz’ de yemek ikramı.Saat 13.30’ da Delimahmutlu Köyü’ne varış.  Köyden bahçe yollarından yürüyerek (4 Km)  Balıkpınarı mevkiinde kamp (Rakım 1500 m.). Saat 17.00 de genel program ve 2.gün programıyla ilgili toplantı, 22.00 ‘ ye kadar serbest zaman, 22.00 ‘ de sessizlik zamanı. 

 

 

2. GÜN : 28 Haziran 2008 Pazar (Yürüyüş mesafesi 28 km, Süre: 9 Saat)

Saat 07.00’de Balıkpınarı’ ndan hareket, Delimahmutlu  (Zindan Deresi) vadisini takip ederek orman içindeki patikadan Kızılkuz’ daki Aksu Şelalesinden geçip öğleye Tersakan' daki Şekerpınar' da mola verilecek. Akşam kampımız Yazıgöl ve Kapıgöl’ün doğusundaki Göğeri’de olacak.(Rakım 2540 m.). Zorlu parkurdur. Orman içi patika, dere geçişleri, dik çağşak rotada tırmanış şeklinde gerçekleşecek. Gece soğuk olma ihtimali yüksek. 

 

 

3. GÜN : 29 Haziran 2009 Pazartesi (Yürüyüş mesafesi  20 km, Süre: 7 Saat)

Saat 8.00’ de Göğeri’ den ayrılış, Göğerinin güneyindeki kurukapızdan, ormaniçi patikayı takip ederek Karadirsek’ ten Kadıncık deresine inilecek. Kadıncık deresi 3 defa geçilerek dere kenarı patikadan Cinlidere ‘ ye (Kadıncık deresi kenarı) varılacak ve burada kamp yapılacak. Bu parkur ilk defa yürünecek, bozuk bir patikada ağırlıklı orman içi olmak üzere sürekli iniş, dere geçişleri ve dere kenarında yürüyüş şeklinde gerçekleşecek.(Rakım 900 m). 

 

 

4.GÜN : 30 Haziran 2008 Salı (Yürüyüş mesafesi 8 km, Süre: 3 Saat)

Saat 09.00’ de Kadıncık deresi içindeki Cinlidere kampından ayrılarak araç yolu takip edilip serbest yürüyüşle öğleye Papazın Bağı’ nda kamp kurulacak ve o gün orada kalınacak. (Rakım 780 m.). Papazın Bağında elektrik, tuvalet, balık çiftliği mevcut. Dev çınarlar altında çayırda kamp yapılacak. Çok güzel bir kamp alanı. 

 

 

5.GÜN : 1 Temmuz 2009 Çarşamba (Yürüyüş mesafesi 18 km, Süre: 6 Saat)

Saat 04.00’ de Papazın Bağından ayrılarak orman içinden bir kısmı dik rampa olan araba yolunda iki saat yürüyüşten sonra yoldan sapılarak orman içinden sığır yaylasına oradan Sinap kalesine varılacak. Öğleye Çamlıyayla ilçesinde olunacak. Yürüyüş burada son bulacak, araçlarla Tarsus’ a gidilecek ve program burada sona erecek.

 

İsteyenler önceden haber vermek ve organizasyonlarını kendileri yapmak şartıyla Papazın Bağında faaliyeti sonlandırabilir. Yürüyüş programı Çamlıyayla’ da bitecektir.

 

 

NOT: Katılımcılar tüm kamp ve diğer malzemelerini kendileri getirecekler ve giderlerini kendileri karşılayacaktır. Kamp yükleri katılımcı sayısına bağlı olarak traktör ve/veya katırlara taşıttırılacaktır, taşıma ve sair masraflar için katılımcılar yaklaşık toplamda 50 YTL ödeyeceklerdir, başkaca bir katılım ücreti yoktur. Yürüyüş güzergâhımızda su problemi yoktur. Su kaynakları arasındaki en uzun mesafe 2 saatlik yürüyüş mesafesidir. Güzergâhımızda yerleşim birimi yoktur, onun için 5 günlük ihtiyaçların Ereğli’ de tamamlanması gerekir.

 

Faaliyet boyunca ferdi hareket edilemez, özellikle orman içi geçişlerde sigara içilemez, ateş yakılamaz, katılımcılar lidere karşı sorumludur, yukarıda belirtilen programın dışına çıkılamaz, ancak hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapma hakkı grup liderinin inisiyatifindedir. 

 

Dr. Ali İhsan SULAK
Tasarım: Studio Martin