foto11.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   


Ana Sayfa > Dağcılık > Dağcılık HaberleriTürk Spor Dünyasının Acı Kaybı, Dr. Bozkurt Ergör Vefat Etti

Alaattin KARACA - TDF Yönetim Kurulu Adına Başkan

Türk dağcılığının efsanevî-anıtsal ismi onursal Başkanımız, hocamız, değerli büyüğümüz, babamız sevgili Dr. Bozkurt Ergör Beyefendi’yi  yitirdik. Ülkemizde dağcılık sporunun master düzeydeki hemen her bireyi üzerinde doğrudan ya da eserleriyle büyük katkısı olan Sayın Dr.Bozkurt Ergör evrensel anlamdaki sportif yetkinliğinin ötesinde dünya dağcılık camiasının saygı duyduğu gerçek bir sportmen, doğa âşığı, insancıl, müstesna bir şahsiyetti.


Yoklardan var ettiği imkânlarla, bitip tükenmez enerjisi ve azmiyle, yıllardır boğuştuğu kalp rahatsızlıklarına meydan okuyarak sayısız sporcunun, doğa sevdalısının yetişmesinde lider olan Başkanımız, olağanüstü hoşgörüsü, mütevazi kişiliğiyle de her tanıyanda inanılmaz saygı-sevgi dalgaları oluşturan bir okyanustu.


Acısını yüreklerimizden çıkarmak, hedeflerini, amaçlarını beyinlerimizden soyutlamak mümkün değildir. Ancak,  Türk dağcıları olarak O’ndan aldığımız terbiye, O’ndan gördüğümüz sportif  azim ve şevkle O’nun ruhunu şad etmek için  devrettiği bayrağını sevdalısı olduğu yüce doruklarda  dalgalandıracağız. Kayaya çakılan her sikkede, atılan her düğümde, varılan her dorukta aziz ruhunuzu sonsuzluk âleminde muazzez edeceğimizden emin olun sevgili başkanımız.


Acımız büyük, yitiğimiz emsalsiz.. Tüm dağcılık camiasının başı sağ olsun. Sevgili Başkanımıza Yüce Allahtan rahmet, dağ ve doğa sevdalılarına sabırlar diliyorum.
 
Alaattin KARACA
TDF Yönetim Kurulu Adına Başkan
Tasarım: Studio Martin