gudul1.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

E-Posta:
Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği

   

Ana Sayfa > Fotoğraf > Projeler > Güdül ve Çevresi > HaberlerGüdül Proje Ekibi İkinci Ziyaretini 4 Ocak'ta gerçekleştirdi.

atilla_.jpg

Oldukça karlı ve ıslak bir gün olmasına rağmen 4 Ocak 2008, Pazar günü, proje grubundan Atilla, Mebrur, Hasan, Özcan, Zeynep, Serpil, Hande, Hamide, Nilgün, Sinan, Yavuz, Deniz ve ben (Nuran) erken saatlerde Güdül’e hareket ettik.  Güdül yolunda, yol boyunca kar ve zaman zaman karla karışık yağan yağmur hiç durmadı. Böyle bir havada fotoğraf makinelerini korumak ve çekim yapmak kolay olmasa da her fırsatta durup güzel kareler çektik. Sürekli yağışa rağmen havanın çok yumuşak olması dışarıda uzun süre üşümeden kalmamızı kolaylaştırdı.

 

Yeşilöz’deki kahvehanedeki ilk molamızdan sonra Kirmir çayında güzel fotoğraflar çekmeye devam ettik. Üzerimizi kurutmak, ısınmak ve çay içmek için ikinci uğrak yerimiz Güdül’ün kahvehanesi oldu.  Aynı saatlerde orada bulunan Güdül Belediye Başkanı ile sohbetimizin ardından önceki gezide bulunmayan arkadaşlarla kısa bir Güdül turu yapıldı. Artık Ankara’ya dönme zamanı gelmişti. Yol üzerinde Güdül’ün hemen çıkışında Sapanlı köyünde durmadan yapamadık. Birkaç arkadaşla birlikte köyün içlerine kadar girip çoğu boş olan ve bacasından duman çıkan birkaç evi fotoğrafladık. Çok keyif almamıza rağmen bir dahaki gezimizi daha kuru bir günde yapmaya karar vererek Ankara’ya geri döndük.

 

Nuran Akkılıç Kansu
Share