foto14.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   


Ana Sayfa > Dağcılık > Dağcılık HaberleriTAKOZ Teknik Tırmanış Dergisi'nin 28. Sayısı Çıktı

TAKOZ Teknik Tırmanış Dergisi'nin 28. sayısı çıktı ve raflardaki yerini alıyor.

 

Geçen 10 yıllık süreçte Takoz’u mümkün olduğunca düzenli olarak sizlerle buluşturmaya çalıştık. Ama, özellikle son yıllarda yaşadığımız bir takım sorunlar nedeniyle bu düzende çeşitli aksamalar oldu ve dergiyi yılda dört sayı olarak devam ettirmekte zorluk yaşadık. Takoz ekibi olarak, sıkıntılarımızı aşana kadar Takoz’u yılda iki sayı olarak yayımlamaya karar verdik. Yeni dönemde, Eylül-Ekim ve Mart-Nisan aylarında kitaplıklarınızdaki yerimizi alacağız. Bu yeni yapılanma ile bizim için zaman zaman büyük bir sorun haline gelen mali kaynak bulma sıkıntısını aşacağımızı ve içerikte daha seçici olarak size daha zengin bir dergi ulaştıracağımızı düşünüyoruz. Derginin yeniden yapılanma sürecinde aklınıza gelen öneri ve fikirleri bizlerle paylaşmanızı ve yazılarınızla bize destek olmanızı bekliyoruz. Baharda yayımlayacağımız 29. sayı için Ocak ayına kadar yazılarınızı bize ulaştırabilirsiniz.

 

Bu sayıda bulabileceğiniz bazı yazılar; 

Dedegöl’e Dönüş

Parmakkaya Kuzeydoğu Yüzü ‘Mezza Luna Nascente’ Rotası

Soğuk ve Islak Cennet: Lake District

Tayland, Bir Tırmanış Bölgesi mi Yoksa Turizm Cehennemi mi?

Hayal Kırıklığı, Mutluluk ve Kireçtaşına Bir Yolculuk...

Cennete Giden Otoyol

İç Anadolu’da Bir Cevher

1940’lardan 2016 Olimpiyatları na Giden Yolda Spor Tırmanış

‘Parmak Tahtası’ Çalışmaları

‘Çatlak’ Malzemeler

Bu Seferlik Tekenin Kalbini Çaldık, Ya Sonra...

Takoz Kütüphanesi

Diken Diken Hayat

Rota Çizimleri

 

 

Dergiye ulaşabileceğiniz yerler;

Ankara: 9+ Doğa Sporları (Eryaman), Gezgin Outdoor (Kızılay), Dagh Dash (Kızılay), Dost Kitabevi (Kızılay). İstanbul: Atlas Outdoor (Karaköy), Gezgin Outdoor (Kadıköy), Kanyon (Beşiktaş), Kutup Ayısı (Beyoğlu). İzmir: Dağ Evi (Alsancak). Bursa: Doğa Spor (Heykel). Adana: ÇUDAK Odası. Adapazarı: Gezgin Outdoor.

 

 

TAKOZ Teknik Tırmanış Dergisi

 Arif Mithat Amca
Tasarım: Studio Martin